بیانات امام خمینی در جمع برادران ارتشی و سپاهی به مناسبت سالگرد عملیات خیبر.

تاریخ: 1363/12/06

خداست که وعده کرده است اگر نصرت دهید او را، او شما را پیروز می کند

بسم الله الرحمن الرحیم
اول این مطلب را به شما بگویم که وقتی شماها را می بینم خوشحال می شوم. شما چهره هایی هستید که آبرو به اسلام و کشور دادید. با اطمینان قلب حرکت کنید و مطمئن باشید که مرکز قدرت که خدای تعالی است نسبت به شما عنایت دارد. قدرت های دیگر پوشالی هستند، قدرت خداست که باقی است و خداست که وعده کرده است اگر نصرت دهید او را، او شما را پیروز می کند و شکی نیست که اکنون شما حق تعالی و کشور اسلامی و اسلام را نصرت می کنید. و آن روزی که انقلاب شروع شد ما هیچ نداشتیم، پیروزی ما با دست خالی به دست آمد و بحمدالله تا بدین جا رسیده ایم که امروز مورد توجه تمام قدرت های بزرگ هستیم و تمام قدرت ها در این فکرند که با این انقلاب چگونه برخورد کنند. مطمئن باشید از قدرت ها کاری ساخته نیست، هیچ نگرانی به خودتان راه ندهید. شما جنود خدا هستید و پیروزید. آنهایی که در ابتدا حرکت خودشان را شروع کردند، با طمانینه قلبی شروع کردند و از هیچ نترسیدند. قدرت های بزرگ از آن جهتی که در شما هست که آن ایمان به خداست، خبر ندارند، لذا دایم می گویند: (ما دارای موشک هستیم) . آنها دارای موشک هستند ولی ایمان ندارند. شما ایمان دارید، قلب هایتان با مبدا نور و قدرت پیوند خورده است، پیوندی ناگسستنی، اما آنها این را نمی فهمند. شما مورد نظر امام زمان هستید و از آن جا که ایمان و قدرت و امام زمان را دارید، همه چیز دارید. پشتوانه شما الهی است، باید این پشتوانه را حفظ کنید و وقتی ما چنین تکیه گاهی داریم، از هیچ چیز نمی ترسیم.

الان جمهوری اسلام یعنی اسلام، و این امانتی است بزرگ که باید از آن حفاظت کنید

الان جمهوری اسلامی، یعنی اسلام و این امانتی است که بزرگ باید از آن حفاظت کنید. مطمئن باشید که پیروزید و مورد توجه حق تعالی. پیروزی آن است که مورد توجه حق تعالی باشید، نه این که کشوری را بگیرید. اسلام در دست ما امانت است و ما موظفیم تا این امانت را حفظ کنیم. امروز شما در عبادت هستید، مراکز شما عبادت است و همان طور که اشخاص حول کعبه

صحیفه نور جلد 19 صفحه 113

می گردند و عبادت می کنند، شما هم در سنگرهایتان عبادت می کنید. ما دفاع از حق تعالی و اسلام می کنیم و حق تعالی و اسلام شکست خوردنی نیست. من هر شب به شما دعا می کنم، انشاء الله موفق باشید. خداوند شما را در کنف حمایت خودش حفظ کند و توفیق دهد تا به مردم خدمت کنید. سرافراز باشید انشاءالله.
والسلام علیکم و رحمه الله