بیانات امام خمینی در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرکت کننده در کنفرانس بین المجالس

تاریخ: 1361/07/21

ملت ایران در مقابل امریکا می ایستد و به امید خداوند پیروز است.

بسم الله الرحمن الرحیم
من از انحطاطی که در بعضی از سران دولت ها در عصر ما حاصل شده است تعجب می کنم و نیز متعجم از فکر حکومت های منطقه که چرا اینقدر ذلیل اند و همه چیزشان را تقدیم نموده و علاوه بر ذلت در مقابل آمریکا، در برابر اسرائیل هم ذلت را به جان می خرند. آن چیزی که دنیای متزلزل از آن می ترسد، اسلام است. اینها از حکومت جمهوری اسلامی می ترسند و ما باید محکم بایستیم و خودمان را برای مقابله با مشکلات احتمالی آینده مهیا کنیم. ما نمی توانیم شرافت اسلامی - انسانی خود را از دست بدهیم. بحمدالله مردم ما همه آگاه و مهیا هستند و شما می بینید این ارتشی ها و پاسدارها و بسیج و سایر نیروها در جبهه ها چه می کنند. آنها وقتی می خواهند به خط مقدم بروند، انگار که به حجله عروسی می روند و حتی صدر اسلام هم اینچنین وضعی را کمتر به خود دیده است و بعضی از افراد نمی توانند اینهمه از خود گذشتگی را بفهمند و کارهای انجام شده را نادیده می گیرند. در هر صورت ما باید مهیا باشیم و مردم باید در وضع موجود و با جنگ تحمیلی که درگیر آن هستیم و همه ابرقدرت ها با ما دشمن اند، فکر این را بکنند که دولت در چه وضعی و با چه مشکلاتی روبروست و توقع این را نداشته باشیم که هر چه می خواهیم، درب خانه ما حاضر باشد. و همه می دانیم که این دشمنی ها تازگی ندارد، چرا که در زمان پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله و السلام) چه تهمت و ناسزاها به ایشان می گفتند، ولی ایشان از تبلیغ دین اسلام دست بر نمی داشت. و حالا اگر کم و کسری در مملکت وجود دارد، ما متأثریم و دولت و مسؤولین با همه توان خود در رفع کمبودها می کوشند و کارهای مهمی انجام داده اند که امیدوارم به یاری خداوند بهتر بشود.
اگر ما تسلیم آمریکا و ابرقدرت ها می شدیم، ممکن بود امنیت و رفاه ظاهری درست می شد و قبرستان های ما پر از شهدای عزیز ما نمی گردید، ولی مسلماً استقلال و آزادی و شرافت مان از بین می رفت. آیا ما می توانیم نوکر و اسیر آمریکا و دولت های کافر شویم تا بعضی چیزها ارزان شود و شهید و مجروح ندهیم؟ هرگز ملت زیربار این ننگ نخواهد رفت و تن به این ذلت نخواهد داد. ملت ایران در مقابل آمریکا می ایستد و به امید خداوند پیروز است. خداوند آنقدر تأکید کرده است که ما با آنها موالات نداشته باشیم، آنوقت برای ارزانی اجناس، ما خودمان را بفروشیم؟ شما توقع نداشته

صحیفه نور جلد 17 صفحه 52

باشید که آنها از ما تعریف کنند. اگر آنها از من طلبه و شما تعریف می کردند، ساقط می شدیم. ملت ها با شما هستند و این سازمان ها دستاوردهای ابرقدرت هائی هستند که می خواهند مردم مستضعف جهان را چپاول کنند و به همین جهت با شما مخالفند. خداوند همه شما را موفق کند.
والسلام علیکم و رحمة الله