پیام امام خمینی به خانواده شهدا و معلولین به مناسبت آغاز سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی

تاریخ: 1359/11/22

پیام امام خمینی به خانواده شهدا و معلولین به مناسبت آغاز سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
در آغاز سومین سال پیروزی انقلاب که مرهون فداکاری های دلاورانه ملت، خصوصاً شهیدان و معلولان انقلاب است، اینجانب رحمت بی پایان خداوند متعال را برای شهدای جاوید و صحت و سلامت را برای معلولان و مجروحان عزیز خواستارم و درود پیاپی تقدیم آنان می نمایم. این جانبازان حماسه آفرین که پرچم پر افتخار لا اله الا الله را بر فراز کشور عزیز به اهتزاز درآورده اند و با خون و توان خود شرافت انسانی ملت بزرگ را بیمه نمودند و با پشتیبانی توده های میلیونی بپا خاسته، ائمه کفر و الحاد را شکست مفتضحانه داده و کشور را از لوث وجود آنان پاک نمودند، الحق به ملت ما حق بزرگ دارند. رحمت خدا و سپاس بی پایان ملت عزیز نثار روح آنان و دیگر فداکاران در راه گسترش عدالت اسلامی - انسانی باد.
کشور ما در این دو سال مواجه با مشکلات بسیار بود که بحمدالله تعالی تمام آن مشکلات را پیروزمندانه و سرفراز پشت سر نهاد و امید است که با عنایت خداوند متعال و وحدت کلمه بر دیگر مشکلات که در هر انقلابی احتراز ناپذیر است غلبه کند و با استقامت و صبر در مقابل ناملایمات ایستادگی نماید. ملت ما و قوای مسلح جمهوری اسلامی در این دو سال امتحان خود را دادند که به هیچ وجه حاضر نیستند آنچه را با چنگ و دندان به دست آورده اند از دست بدهند، اگر چه با نثار جان و فرزندان عزیزشان باشد. شما خانواده های شهدا و معلولین و مجروحین نشان دادید که هرگز اجازه نمی دهید استعمار بر مقدرات این کشور سایه افکند. شما خانواده های شهدا با شهادت افتخار آفرینان این مرز و بوم به جهان فهماندید که از همه عزیزان در راه اسلام خواهید گذشت. شما چشم و چراغ این ملتید، خداوند یارتان باد. شما با ایثار فرزندان و جوانان و عزیزان خویش به همه نشان دادید که توطئه های داخل و خارج نخواهد توانست بر این ملت مصمم پیروز شود. مبارزات کشور ما عقیدتی است و جهاد در راه عقیده، شکست ناپذیر است. جهاد در راه عقیده است که سرتاسر کشور را در یک راه تجهیز می کند و تمام سختی ها و مشکلات را از سر راه برمی دارد. پیروز است ملتی که در راه خود را که صراط مستقیم انسانیت است یافته و در راه آن به جهاد مقدس برخاسته است. هان ای شهیدان! در جوار حق تعالی آسوده خاطر باشید که ملت شما پیروزی شما را از دست نخواهد داد. وای بازماندگان شهدای به خون خفته! وای معلولان عزیزی که حیات جاوید را با نثار سلامت خود بیمه کرده اید!

صحیفه نور جلد 14 صفحه 65


مطمئن باشید که ملت شما مصمم است پیروزی را تا حکومت الله و تا ظهور بقیه الله روحی فداه نگهبان باشد. جاوید باشید و پیروز باشد جمهوری اسلامی.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته