فهرست کتاب


ولایت فقیه پژوهشی در کلام و پیام نورانی امام خمینی

مرکز غدیر‏‏‏

از اسلام نترسید، از فقیه نترسید، از ولایت فقیه نترسید

شما از اسلام نترسید، از فقیه نترسید، از ولایت فقیه نترسید. شما هم مسیر همین ملت راطی کنید و با ملت باشید، حساب خودتان رااز ملت جدا نکنید، ننشینید پیش خودتان طرح بریزید و پیش خودتان برنامه درست کنید. شما باید دنبال ملت باشید، باید هوا دار ملت باشید.
شما این قدر اشکال به برنامه های اسلامی نکنید. شمایی که از اسلام هستید لکن از اسلام درست اطلاع ندارید، مسلم هستید لکن ازاحکام درست مطلع نیستید، شیعه هستید لکن از احکام ائمه علیهم السلام درست مطلع نیستید،این قدر کار شکنی نکنید. ملت رای داده است به جمهوری اسلامی، همه باید تبعیت کنید، اگر تبعیت نکنید محو خواهید شد. بر خلاف مسیر ملت، برخلاف مسیراسلام راهی را پیش نگیرید، گمان نکنید که آن طرحی را که اسلام داده است موجب نابودی اسلام می شود.این منطق، منطق آدم ناآگاه است.
نگوئید ما ولایت فقیه را قبول داریم، لکن با ولایت فقیه اسلام تباه می شود. این معنایش تکذیب ائمه است، تکذیب اسلام است و شما « مِنْ حَیْثُ لایَشْعُرْ » این حرف را می زنید، بیائید دنبال ملت که همه با هم به جمهوری اسلامی رای داده اند و در مقابل آن ها یک عدّه، یک عدّه بسیار معدود، یک از صد، یک و نیم از صد با این که همه قوای خودشان را جمع کردند رأی خلاف دادند.

این قدر، ازمجلس خبرگان کنار گیری نکنید. این کناره گیری از ملت است

شما تبعیت بکنید از اکثریت قریب به اتفاق ملت، تبعیت بکنید از اسلام، تبعیت بکنید از قرآن کریم، تبعیت بکنید از پیغمبر اسلام. مخالفت نکنید این قدر، ازمجلس خبرگان کنار گیری نکنید. این کناره گیری از ملت است، کناره گیری از اسلام است. کار شکنی نکنید برای مجلس خبرگان، که این بر خلاف مسیر ملت است، بر خلاف مسیر اسلام است. خودتان را پیش ملت مفتضح نکنید - شما - باید از شما کار صحیح انجام بگیرد، وقتی ملت شما را بر خلاف مسیر خود دانست طرد می کند.
آگاهانه عمل کنید، آگاهانه حرف بزنید، آگاهانه رأی بدهید، بدون توجه، بدون ادراک، بدون فهم رأی ندهید.(1)

خیال می کنند که من از کره مرّیخ آمده ام

این ها از اسلام می ترسند و از رژیم اسلامی می ترسند، حالا که ضربه خورده اند از اسلام یعنی رژیم را مسلمان ها با کلمه اسلام از بین بردند دیگرانی که حالا آمده اند و سر این سفره می خواهند بنشینند. این ها دخالت نداشتند، آن هائی که دخالت داشتند همین مستضعفین بودند که در خیابان و در بازار، و زن و مردشان ریختند و جلوی تانک و توپ و مسلسل و این ها رفتند و کار را انجام دادند. حالاانجام گرفت، یکدفعه ما دیدیم از اروپا و آمریکا و از گوشه و کنار خودِ مملکت کسانی که آن وقت طرفدار بودند حالا شدند انقلابی و شدند مخالف رژیم و هر جا باشد هر کس می آید اینجا می گوید ما در سال های سابق مخالف رژیم بودیم و ما چیزها دیدیم - خیال می کنند که من از کره مرّیخ آمده ام و نمی دانم، هیچ اطلاع ندارم که این ها چه بوده اند - یک وقتی بود که همه شاهنشاهی بودند، همه چه، فرمان ایزد چه، فرمان شاه بود، آن وقت که باد به بیرق او می خورد این ها زیر آن بیرق سینه می زدند، حالا که آن بیرق خوابیده است و یک بیرق اسلامی بلند شده است - و امیدوارم که این بیرق و این پرچم باقی باشد - حالا آمده اند زیر این پرچم سینه می زنند منتها بعضی شان شیطنت هم دارند، زیر این پرچم بر خلاف پرچم عمل می کنند، بعضی ها، همان استفاده می خواهند، آن ها ضررشان کمتر است، آن هایی که همان می خواهند که یک بهره ای داشته باشند، آن ها ضررشان کمتر است. خوب بهره شان هم می برند اما ضرر کم دارند.