فهرست کتاب


خوردنیهای شفابخش

مهدی نراقی

ارزش غذایی گلابی:

غذاشناسان عصر حاضر گلابی را میوه عالی می دانند که بیشتر خواص لینت دهنده ای دارد. بیش از 83 درصد گوشت گلابی را آب تشکیل می دهد و دارای املاح معدنی و مخصوصاً منگنز است گلابی از میوه های خیلی شیرین محسوب می شود یعنی هشت درصد آن قند است. قند گلابی یا لوولوز بهترین قندی است که حتی اشخاصی که مرض قند دارند می توانند آن را بخورند زیرا به آسانی هضم و جذب می شود. پوست گلابی از نظر تانن غنی است و هم چنین با مواد پانتوزان آهک دانه هایی را به وجود می آورد که در درون گلابی این دانه های ریز ریاد است و موجب پاک کردن روده ها می شود. پوست گلابی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد از نظر ویتامینها و دیاستاز از گوشت آن غنی تر است.
نوعی گلابی را که پوست آن نازک و لطیف است می توانید با پوست بخورید ولی البته کسانی که از روده ها علیل هستند نباید گلابی را با پوست بخورند زیرا پوست گلابی در روده ها تحریکاتی ایجاد می کند که باعث زحمت می شود.
برگ درخت گلابی خواص ادرار آور دارد. جوشانده برگ درخت گلابی را برای رفع اختلالات مجاری ادرار و کیسه مثانه و مخصوصاً به هنگام درد مثانه مصرف می کنند.

چه کسانی باید گلابی بخورند؟

همه، حتی بچه های کوچک می توانند گلابی بخورند به شرط آنکه کاملاً رسیده باشد.
گلابی هایی که کاملا نرسیده است، مواد تحریک کننده دارند و گلابی هایی که زیاد رسیده باشند قسمتی از خواص غذایی خود را از دست می دهند.
کسانی که نمی توانند میوه های خام را بخورند می توانند کمپوت گلابی بخورند زیرا کمپوت گلابی نیز مثل میوه گلابی تمام خواص غذایی این میوه را در خود دارد.
علامت اسکن صفحه 39

گیلاس

میوه ای که سموم بدن را از بین می برد، دستگاه هاضمه را مرتب کرده و اعصاب را تسکین می بخشد
گیلاس، میوه درخت گیلاس است که در تمام کشورهای جهان آن را می شناسند مخصوصاً فصل شکوفه گیلاس در ژاپن شهرت جهانی دارد.
درخت گیلاس در بهار لباس نازک و سفید از گلهای کوچک و ظریف بر تن می کند که رفته رفته گلها می ریزد و از ته آن دانه های کروی شکلی که سبز است نمودار می شود. این دانهای کروی شکل سبز کم کم رنگ گرفته و به رنگ زرد طلایی و یا قرمز در می آید که همان گیلاس است که فعلا از اصفهان بهترین نوع آن به بازار ایران می آید و بعد که تمام شد از خراسان، گیلاس مخصوص آن ناحیه که خیلی درشت و پرگوشت و کمی هم سفید است پیدا می شود.
گیلاس خراسان را در جاهای دیگری کاشته و محصول آن را به بازار می آورند.