فهرست کتاب


درمان

دکتر تیموتی برانتلی ترجمه:مهندس سیامک گردانی فر

نشانه ها در زمان هیدراته شدن

1. بعضی مواقع وقتی که شروع به هیدراته شدن می کنید، بدن تان در بعضی نقاط ورم می کند. این مسئله زمانی که شما به آهستگی خودتان را هیدراته کنید، ناپدید می شود. فقط صبور باشید و اطمینان داشته باشید که کار درست انجام می شود.
2. به صورت یک سیاست بیمه اضافه شده، اطمینان داشته باشید که خودتان را با مواد معدنی مغذی همراه با نوشیدن آب تغذیه می کنید. پیدا کردن ترکیبی متعادل از مواد معدنی مایع مشکل است، چون شما نمی توانید هر نوع مواد معدنی مایع قدیمی و ارزان را از فروشگاه های سلامتی تهیه کنید. سال های زیادی را صرف یافتن بهترین منابع کردم، بنابراین چرا این کار دوباره انجام شود؟ یک لیست شامل مواد معدنی یونی مورد علاقه ام، در سایت اینترنتی ام درج شده است.
3. رنگ ادرار خود را نگاه کنید. باید تقریباً بدون رنگ یا زرد کمرنگ باشد. اگر از ویتامین های مصنوعی مکمل یا ویتامین B استفاده می کنید، ادرارتان زرد شفاف خواهد بود. بهترین کار این است که از قرص های ویتامین B یا مولتی ویتامین در طول دو هفته آینده استفاده نکنید تا بتوانید به درستی رنگ ادرارتان را تشخیص دهید. به نظر من ابداً ویتامین های مصنوعی نباید استفاده شوند.
4. اگر متوجه شدید که رنگ ادرارتان تیره تر از معمول می باشد، مطمئن باشید که بدن به اندازه لازم هیدراته نشده است. شاید شما یک روز به درستی مقدار آب لازم را روزانه نوشیده اید و سپس روز بعد، به علت مشغله زیاد، فراموش کرده اید هر ساعت آب بنوشید. بدن اهمیت نمی دهد که شما چقدر کار دارید و چه موقع کارتان تمام می شود؟ تمام چیزی که می داند این است که نیاز به هیدراته شدن در طول روز دارد، در غیر این صورت کارش را نمی تواند صحیح انجام دهد. اگر کارش را نتواند انجام دهد، شما را نتیجه اش آزرده خواهید شد!
5. اگر مشکل خوابیدن دارید، یک لیوان آب بنوشید. سپس کمی نمک متعادل تصفیه نشده روی نوک زبان تان بگذارید و اجازه دهید تا حل شود، سقف دهان را لمس نکنید، چون نمک می تواند آن را تحریک نماید. این روش همچنین می تواند برای سردردهای میگرن هم مؤثر باشد، ولی حتماً یک لیوان آب سرد بنوشید، این تنها زمانی است که پیشنهاد می کنم آب سرد بنوشید.
6. اگر مشکل وزن دارید، حرص شما برای خوردن غذا شاید نشانه ای از تشنگی باشد، نه گرسنگی! شاید بدن نمی تواند نشانه ها را به درستی تشخیص دهد. در طول سال ها، بسیاری از بیمارانم گزارش دادند که با هیدراته کردن مناسب، ولع خوردن غذا نیز از بین رفته است.
7. اگر بدنی بسیار سمی دارید، هیدراته کردن آن کاری بسیار سخت خواهد بود، ولی ناامید نشوید. شما در ابتدای راه هستید و وقتی مقدار مناسبی آب، این مواد سمی که سال ها جمع شده را حل کند و خارج سازد بدن شما به وجد می آید.
هیدراته کردن آهسته بدن، قدم اول برای دفع مواد سمی است. شما باید از جایی شروع کنید و بدون هیدراته کردن، ممکن نیست سلامتی را به دست آورید.
دکتر باتمنقلیچ هزاران نفر از بیمارانش را تنها با آب معالجه کرد. تعداد بی شماری از بیماری های که با دارو درمان نشدند با مصرف آب از بین رفتند. من هم معجزات زیادی از آب مشاهده کردم، بنابراین دو هفته آینده را با این روش بگذرانید. در پایان، شما تنها کسی هستید که قدرت آن را دارید که بدن تان را سلامت کنید.

مراحل عمل

1. صبح را با 250 سانتی متر مکعب از آب خالص و آب یک چهارم لیموی ارگانیک شروع کنید.
2. روزانه 4% تا 6% وزن بدنتان به لیتر آب بنوشید.
3. همیشه آبی که می نوشید در درجه حرارت محیط اتاق باشد.
4. با غذایتان آشامیدنی مصرف نکنید. لااقل یک ساعت بعد از غذا خوردن صبر کنید و سپس آب خالص بنوشید.
5. بیست تا سی دقیقه قبل از غذا خوردن، یک لیوان آب با آب لیمو بنوشید. اگر لیمو در دسترس نیست، آب را در هر صورت بنوشید. می توانید از آنزیم های گیاهی هم استفاده کنید.
6. هر سی دقیقه آب بنوشید و هرگز بیشتر از یک ساعت بدون آب خالص نباشید.
7. این مراحل را هر روز انجام دهید. تطابق با این روش یعنی همه چیز!
در کنار اکسیژن، آب مهمترین عنصر در سلامتی کلی بدن است. شما می توانید مدتی نسبتاً طولانی بدون غذا زنده بمانید، ولی بدون آب تنها مدت کوتاهی می توانید به زندگی ادامه دهید. پاتریشیا کروتلر در کتاب "تجسم مواد مغذی"، می نویسد: "یک انسان بدون آب در طول 3 تا 4 روز فوت می کند".
به خاطر داشته باشید که شما این الگوی جدید نوشیدن را برای زندگی تان به کار می برید، چون نمی توانید حتی نصف روز را بدون هیدراته کردن بدنتان بگذرانید! دیگر نمی توانید بهانه بیاورید که فراموش کرده اید آب بنوشید، یا اینکه مزه آب را دوست ندارید، یا خیلی مشغول بوده اید. شما نمی توانید آشامیدنی دیگری را جایگزین آب خالص کنید، حتی اگر فکر کنید که آشامیدنی جایگزین شده، نوشیدنی طبیعی است. من وقتی که آب میوه های تازه مصرف می کنم آب خالص ضروری روزانه ام را هم می نوشم. فط به خاطر اینکه شما آب میوه تازه می نوشید نباید مقدار آب لازم خود را ننوشید.
برای جلوگیری از سردرگمی، می خواهم شما را به بهترین آب های در بطری و آب های ساختاری / کلاستری راهنمایی کنم. من هنوز ساعت های بی شماری را صرف تحقیق روی بازار آب که دائماً در حال تغییر است می کنم و می خواهم که شما از کشفیات من سود ببرید. لطفاً به سایت اینترنتی ام مراجعه کنید، به شما کمک می کنم آب هایی را انتخاب نمایید که برای بدن تان مناسب هستند.

فصل چهاردهم: چه باید خورد و چه وقت

من به شما برداشتن اولین قدم برای تجدید سلامتی به وسیله هیدراته کردن سیستم بدن تان تبریک می گویم. حالا نوبت دو هفته دیگر از برنامه است. خیلی از مردم بدون هیچ تغییری دیر از خواب بلند می شوند، یک دوش می گیرند، لباس می پوشند، مقداری سرلاک آماده شده، مواد قندی، یک کاسه شیر پاستوریزه، مارگارین و مربا روی نان تست می خورند و در حالیکه فنجانی قهوه در دست دارند به طرف در می دوند، این سریع ترین و آسان ترین صبحاه است. حتی قبل از آنکه به سر کار برسید بدن خود را به صورت یک آشغال دانی در آورده اید، چون غدد فوق کلیوی شما به دلیل افزایش کافئین در حال کوبیدن است و میزان قند خون به شدت بالا رفته است. شما بیوشیمی بدن را به هم ریخته اید و بدن حالت اسیدی پیدا کرده، اکسیژن را از سلول ها بیرون رانده و محیط آماده رشد ویروس ها، سرطان و ازدیاد باکتری ها شده است. باید عمیقاً از انرژی ذخیره شده استفاد کنید، چون قهوه سلول های تشنه شما را بیشتر دی هیدراته کرده است. بنابراین با این نوع صبحانه کم کم هر روز صبح بدان شما از هم پاشیده می شود و آماده صدمه دیدن می گردد. شما مقدار زیادی غذا ولی از نوع مرده، آماده شده، بی خاصیت، بدون مواد مغذی و مخرب سلامتی استفاده کرده اید و روزتان را با سفر به سمت عدم تعادل آغاز نموده اید.
به خاطر داشته باشید که همه سلامتی در مورد تعادل است، یعنی خوردن روزانه از غذاهای مغذی و متعادل که شامل حدود وسیع تری از ویتامین ها، مواد معدنی ماکرو و میکرو، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب ضروری، چربی اشباع شده، پروتئین و آنزیم ها در شکل صحیح می باشد.
اجازه دهید که در هفته های آینده صبحانه شما کاملاً تغییر کند. در حال حاضر، در مورد نهار یا شام نگران نباشید. اول به خوردن یک صبحانه صحیح و شایسته عادت کنید، سپس به وعده غذایی بعدی بروید. با خواندن دستورالعمل های خوردن یک غذای متعادل آغاز کنید.