فهرست کتاب


مکیال المکارم (در فوائد دعا برای حضرت قائم (علیه السلام) / جلد دوم

سید محمد تقی موسوی اصفهانی سید مهدی حائری قزوینی‏

6- حرم مولایمان حضرت رضا (علیه السلام)

به جهت وارد بودن آن، در زیارتی که در کامل الزیارات(72) روایت گردیده که در آن زیارت پس از درود فرستادن بر یکایک امامان (علیهم السلام) آمده: اللهم صل علی حجتک و ولیک و القائم فی خلقک صلاة نامیة باقیة تعجل بها فرجه و تنصره بها...
خداوندا! بر حجت و ولی ات و قائم در خلقت درود بفرست، درودی روزافزون و پایدار که به آن فرجش را زودتر کنی و به آن پیروزش گردانی.

7- حرم عسکریین (علیهما السلام)

در شهر سر من رأی (سامرا)؛ و شاهد بر آن است، آنچه در زیارتی که در همان کتاب(73) برای ایشان روایت آمده که: اللهم عجل فرج ولیک و ابن ولیک، واجعل فرجنا مع فرجهم یا ارحم الراحمین
پروردگارا! فرج و گشایش (امر حکومت) ولی ات را زودتر برسان و گشایش وضع ما را با فرج ایشان قرار ده، ای مهربانترین مهربانان.

8- حرم هر یک از امامان (علیه السلام)

زیرا که این دعا از بهترین وسایل نزدیک شدن و تقرب جستن به ایشان است و مایه مسرت و خشنودی آنان می باشد. و شاهد بر این است، آنچه در کتاب کامل الزیارات در باب زیارت همه امامان (علیه السلام) روایت شده است. بلکه می توان گفت: این دعا از مهمترین وظایف مردم در هر جایی که ویژگی و احترامی دارد می باشد، که خداوند - تعالی شأنه - فرموده: فی بیوت اذن الله ان ترفع و یذکر فیها اسمه(74)
در خانه هایی که خداوند دستور فرموده رفعت یابند و در آن ها نام او یاد شود. که این دعا از بهترین ذکرها و محبوب ترین آنها نزد صاحبان بصیرت و مهمترین آنها نزد اهل عبرت است، پس باید که در همه اوقات از شب و روز به آن اهتمام ورزند.